„Pełnoletnia Alaska”

Nadeszła osiemnasta w tym sezonie niedziela, kiedy to Klubowicze postanowili spotkać się i wspólnie spędzić przedpołudnie, przy temperaturze powietrza ok. 8°C.


23 lutego 2020


Stół, aż uginał się od rozmaitych słodkości. Jubilatki, czyli Agnieszka i Beata przyniosły tort i babeczki, a o niedawnym Tłustym Czwartku pączkami przypomniała Irka.

Gorącą herbatę przygotowali Maja z Łukaszem i Sylwia z Damianem, a można było też uraczyć się napojami innego rodzaju.

Rozgrzewkę poprowadziła Lucyna, a szkolenie tradycyjnie Marek.

Według licznika w jeziorku o temperaturze prawie 5°C zanurzyło się 87 osób. Wśród nowych adeptów zimowych kąpieli pojawił się Pan Henryk, lat 80, który udowodnił, że aby zacząć morsować nigdy nie jest za późno. Z drugiej strony roześmiane dzieci w wodzie pokazały, że nigdy nie jest też za wcześnie.

W kotle bulgotała zupa „białe – kwaśne” od Bożeny, Beaty i Zygmunta, kto próbował ten wie co to, a kto nie jadł niech żałuje. O jej właściwą temperaturę i podanie, z wielka chochlą w dłoniach, zadbał Jarek.

W sobotę w Cichowie akcja „Morsy dla Moniki”, na którą zaprasza Klub Morsów Niedźwiedź Gostyń. Dokładne informacje jak wspomóc chorą dziewczynkę zostały przesłane na Alaskowe forum.

Można już planować wieczór 18.04.2020 r., kiedy to odbędzie się impreza kończąca kolejny sezon. Szczegóły i zapisy wkrótce.

Za tydzień powróci stały Reporter Karol, a tymczasem jeszcze raz spotkanie opisała –

MAGDALENA ZAJĄCZEK