WIGILIA 2019

22 grudnia 2019

W świąteczno – jesiennym  nastroju, pod nieobecność stałego Kronikarza – Karola mam przyjemność napisać relację z Wigilijnego spotkania na Alasce.

Pogoda nie wskazywała na zimową porę, ale świąteczną atmosferę czuć było już od wejścia na kąpielisko. Opłatek, życzenia w wodzie i na lądzie, wprawiły wszystkich w wyjątkowy nastrój.

Na stołach zagościły przeróżne pyszności: od śledzi, po ciasta, łazanki no i tradycyjną zupę rybną ugotowaną przez Skarbniczki, czyli Irkę i Asię.

O ognisko zadbał Darek, rozgrzewkę tradycyjne poprowadziła Dorota, a Marek przygotował do wejścia do wody liczną grupą nowych adeptów zimowych kąpieli.

Według licznika w wodzie znalazło się 113 ludzi, a osoby które spełniły wymóg trzech kąpieli w temperaturze poniżej 5°C otrzymały Morsowe Certyfikaty.

Gromkie sto lat odśpiewane zostało na cześć Jubilatów czyli Ani i Jasia oraz Solenizantki Ewy.

Z tydzień będzie się działo.

W sobotę 28.12.2019 r. o godzinie 19:00 na Akwenie Tropicana w Owińskach wieczorna kąpiel, na którą zapraszają Tropikalne Morsy, można więc wybrać się na gościnne występy.

W niedzielę 29.12.2019 r. na Alasce kąpiel Sylwestrowa, przebrania, fajerwerki i co tam przyjdzie na myśl Klubowiczom mile widziane.

Na koniec chciałabym życzyć Wszystkim czytelnikom pogodnych Świat spędzonych w gronie najbliższych, przepełnionych ciepłem i radością oraz dających chwile zapomnienia od codziennych problemów i trudności.

Do zobaczenia.

To napisał Zajączek, symbol niekoniecznie tych Świąt.