WITAMY SEZON W DESZCZU

Witam wszystkich zimnolubnych w sezonie 2017/2018!

Jakoś podczas przerwy letniej nikt nie odebrał mi władzy nad stroną WWW i Facebookiem morsowym, więc jestem.

Stęsknieni dopytujący się o początek sezonu pojawiliśmy się dziś na Alasce. Pogoda… hmmm… dawno tak źle nie było, ale może to oznacza, że teraz będzie już lepiej?

Pojawiło się dziś ok. 70 osób z czego ok. 40 zażyło kąpieli, choć stojący na brzegu byli równie mokrzy, jak kąpielowicze. Była też tradycyjna rozgrzewka pod dyktando Doroty, choć bardzo krótka ze względu na deszcz, a po kąpieli nie było tańca na plaży.

Parę nowych osób dołączyło do nas dzisiaj. Hart ducha był potrzebny, by przy tej pogodzie zostać morsem, ale gratulujemy decyzji. Parę osób morsowało jeszcze z południową opalenizną, więc nie zabrakło wspomnień wakacyjnych, bo tak prawdę mówiąc: my chyba nigdy się nie rozstajemy, dzwonimy do siebie, spotykamy na kawkach i… w podgrupach grillujemy i podróżujemy.

Jak to na początku bywa dopadł nas szereg spraw organizacyjnych. Skarbniczki Irka i Asia mimo deszczu rozmawiały z nami z uśmiechami na twarzach (a widział je kiedyś ktoś smutne?). Sprawnie przyjmowały zapisy i składki alaskowiczów.

Agnieszka pod daszkiem bagażnika samochodu zbierała ekipę na zabawę andrzejkową. Wybranym miejscem jest Restauracja Wiedeńska – sprawdzona, ekipa klubowa jeszcze lepsza no i symboliczna cena, więc zabawa musi być udana. Pozostało tylko parę wolnych miejsc!

Do ekipy technicznej zajmującej się cateringiem dołączyła Gabrysia, która zajmie się zapisami i koordynacją posiłków.

Odnośnie wyjazd nad morze zaproponowałem, by w tym roku tak może na próbę (i w pewnym skrytym celu) odpuścić sobie gwar zlotowy i odpocząć w Mielnie we własnym gronie. Pomysł zyskał akceptację i jeśli nic się nie zmieni będziemy cieszyć się widokiem morza i jeziora w Mielnie w dniach 26-28.01.2018.

Kupujemy dwa nowe termosy do herbaty i zachęcamy do jej robienia.

Nie było dziś ogniska, choć palenisko gotowe, ale za tydzień na pewno będzie i nad nim coś ciepłego.

Do zobaczenia!

 

{gallery}galerie/WITAMY-SEZON-W-DESZCZU-22-10-2017{/gallery}

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *