WITAMY NOWY 2018 ROK

Wchodzimy w nowy rok, pogodnie i w grupie ludzi, których możemy nazwać Alaskowymi przyjaciółmi.

Nowy rok a tu już pytania czy to koniec sezonu? Tak, tak robi się coraz cieplej, prognozy nie wspominają o mrozie a w moim ogrodzie pojawiły się bazie.

Morsy to jednak twarde sztuki i cierpliwie czekamy póki, co na prawdziwą zimę.

Dziś po raz czwarty powitaliśmy nowy rok z grupą, Geo-pyra, ludźmi równie pogodnymi jak my, choć bardziej mobilnymi, bo ich pasja to szukanie i odwiedzanie ciekawych miejsc.

Więcej o tej pasji na stronie

 https://www.geocaching.com/geocache/GC7F2FY_morsowisko-iv?guid=be617ed0-1da9-4fad-a110-54d2a030305a

Jak już pisałem ubiegłym tygodniu to jedno z najbardziej licznych osobowo spotkań.

Dziś w wodzie doliczyłem się ok. 92 osób a na brzegu pewnie nie wiele mniej kibiców.

Przywitanie gości przez Marka odbyło się w formie instruktarzu dla sporej grupy nowicjuszy plus rozgrzewka na naszej plaży i zrobiło się naprawdę ciasno.  Grupa dziś była bardzo wesoła i kolorowa, bo w związku z tym, że karnawał rozpoczęty, szereg osób w pomysłowych kostiumach i przebraniach. No i czas kąpieli – nareszcie!

Zaroiło się i wypełniło Jankowskie jezioro, na brzegu w niebo wystrzeliły fajerwerki, w dłoniach kąpiących pojawiły się kieliszki z szampanem. Szereg życzeń i buziaków na Nowy Rok, okres życzeń ogłaszam już za zakończony, wracamy do normalności.

Na brzegu tort i ciasta od gości, a kotle i termosach zupy gulaszowe, dla nikogo nie zabrakło ciepłej i rozgrzewającej zupy.

Dla informacji:

Za tydzień WOŚP – zbieramy dla dzieci każdy grosz do puszki (uśmiech i zdrowie dzieci, a to warte każdych pieniędzy świata). Zbierać będziemy dobrowolne datki i pieniądze z licytacji, które z pewnością będą bardzo zaciekłe i gorące, zabierzcie więcej gotówki.

Proszę za tydzień o ostateczne wpłaty na soki i… inne napoje potrzebne na wyjazd do Mielna, pieniądze zbiera Sławek.

Zapisuję na liście chętnych na przypinki Klubowe z imieniem i logo Alaskowym, jedyna okazja w tym sezonie – zapisy w niedzielę 14 stycznia lub do tego terminu na forum klubowym.

Certyfikaty Morsa  będą wydawane po spełnieniu regulaminu klubu (członkostwo, składka, odpowiednia ilość kąpieli). Proszę o zgłaszanie się do Beaty, Marka lub do mnie – Karola.

Tak – jest odpowiedzią czy będą zdjęcia z opisem, nie zawsze czas pozwala by ogarnąć stronę www, Facebooka i napływające wiadomości czy prośby – wybaczcie.

Dziękuję gościom, zawsze możecie do nas wpadać Alaska otwarta dla ludzi pozytywnie zakręconych.

A, zapomniałbym też o dzisiejszych gościach z klubu Minus – skromna reprezentacja, ale jakże nam miło.

Do zobaczenia z czerwonymi orkiestrowymi sercami za tydzień!

 

{gallery}galerie/WITAMY-NOWY-2018-ROK-2018-01-07{/gallery}

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *