W JANKOWIE CZAS WIGILII – 18 grudnia 2016

Wigilia to bardzo rodzinne święto i chyba każdy, kto dotarł na Alaskę w tą niedziele mógł wyczuć już tą świątecznie-rodzinną atmosferę.

Nie było zaskoczeniem, że po raz kolejny świętowali i bawili się z nami miłośnicy Geocachingu, dla wszystkich, którzy nie znają tego rodzaju formy turystyki zachęcam do odwiedzenia strony https://www.geocaching.pl/.

To dzięki nim o naszym klubie przy pomocy lokalizatorów będą dowiadywać się ludzie na całym świecie. Ta forma spędzania wolnego czasu podobno równie wciągająca jak morsowanie.

 

Wśród nich też wielu żarzyło z nami kąpieli w poprzednich latach a i w tą niedzielę dołączyli kolejni śmiałkowie. Ale po kolei.

Stół dziś był śledziowo/ ciastowy, śnieżynka roznosiła słodkości a na ognisku gęsta zupa od Jasia i Zenka, a zapomniałbym pyszne łazanki z kapustą, przyłapałem mojego kolegę chyba z trzecim talerzem, ale co tam starczyło dla wszystkich

Na jeziorze coraz grubszy lód, więc kruszenie lodu samochodem terenowym, młotkami i rękoma morsów technicznych. Rozgrzewka ze śnieżynką na wesoło i tanecznie.

Sam zainicjowałem nową tradycję Alaskową i uwolniłem karpia, który chyba skuszony ruchami Doroty ruszył Hyżo ku brzegowi, ale popatrzał i dał nura w głębiny, niech tam żyje długo i szczęśliwie.

Dziś woda ok. 2 stopni a w wodzie 99 osób, naliczył licznik, choć w tym zamieszaniu pewnie było z parę osób więcej.

No nareszcie udało mi się pod nieobecność Marka dorwać do mikrofonu, pewnie nie salwowałem takiego potoku słów i palnąłem parę gaf, ale człowiek się całe Zycie uczy.

Za to śpiewaliśmy bez podkładu muzycznego trzy razy sto lat, bo co chwila ujawnialiśmy jakiegoś jubilata. Otrzymaliśmy też dziś pingwina maskotkę pluszową by jeździła z nami, jako nasz symbol a i sami tę daliśmy coś od siebie zbierają można powiedzieć imponujące siatki z słodyczami dla dzieciaków z domów dziecka.

Długo by jeszcze pisać o tej wspaniałej atmosferze, opłatku, życzeniach i nawet jak nie wszyscy byli to ze wszystkimi łączyliśmy się wspomnieniami i życzeniami.

NASTĘPNA KĄPIEL  2017-01-08 stroje karnawałowe, maski, szampan, dobry humor –obowiązkowo do zabrania, oj będzie zabawa!

Na koniec

WSZYSTKIM FOCZKĄ I MORSOM, NASZYM RODZINOM, SYMPATKOM

ORAZ TYM, KTÓRZY INTERESUJĄ SIĘ NAMI Z CIEPŁYCH KAPCI,

 ŻYCZYMY ZDROWYCH RADOSNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT

BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

 

{gallery}galerie/czas-wigilii-18-12-2016{/gallery}

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *