Środek zimy

19 stycznia 2020

Witam serdecznie w środku zimy. Brzmi to śmiesznie? Niestety tak. Nie było tak jeszcze, żeby do połowy stycznia nie odbyła się kąpiel w temperaturze poniżej 0 stopni.

Sprawa wygląda poważnie nawet nie tylko w kontekście morsowania, ale cóż nam pozostaje jak cieszenie się choć odrobinę zimniejszą wodą i dobrym towarzystwem. Tak też było i w ubiegłą niedzielę. Woda temperaturze 2,5 stopnia, nowość – gimnastyka rozgrzewkowa przeprowadzona przez Morsa (panie zadowolone?). Muzyka, skłony, podskoki, a na tafli jeziora cienki lód trzeba cieszyć się choć tym. Zdjęcia z taflami lodu były w tą niedziele hitem. W wodzie ok. 120 osób, jak miło i wesoło w takiej grupie. Nad ogniskiem kociołek z zupą od Jasia w ilości naprawdę imponującej, pikantna i gęsta jest pewnie w czołówce i kandydatką do Zupy Sezonu. Było i coś słodkiego na stole. Pewnie zauważyliście brak paru stałych bywalców na kąpielisku. Tak, część alaskowiczów (25 osób) popłynęło promem do Szwecji szukać zimy. Relacja z ich wyjazdu wkrótce. Administracje naszej strony WWW stać na ekstrawagancję, więc do Skandynawii wysłałem swoją reporterkę.

Podziękowania jeszcze raz dla wszystkich za udział w WOŚP w ubiegłym tygodniu wygłoszone przez Marka, no i mamy oficjalne podziękowanie o Jurka Owsiak dyrygenta orkiestry.

Kończymy zapisy na klubową zabawę walentynkową, ktoś jeszcze chętny?

Za tydzień w niedzielę 26-01-2020 spotkanie KARNAWAŁOWE na Alasce, a więc stroje, maski, peruki ale też by dać zimie do myślenia. Prowokacja, a więc leżaki, kapelusze, kocyki, pływaczki, materace, drinki z palemką. Niech będzie wesoło i na wskroś kolorowo.

Pozdrawiam i do zobaczenia
Karol