POWITANIE LISTOPADA

Sezon trwa już 21 dni, a uśmiech i radość powitań na Alasce jak u rodzin wracających z kresów, może to zasługa jesiennej pogody i pięknych ciepłych kolorów wokół?

Pozytywny fakt zauważony dzisiaj to to, że systematycznie przybywa wody w naszym jeziorze, tak więc nie będziemy musieli stać na środku jeziora, by zanurzyć się po szyję, a i nasze ławeczki wrócą może do łask pomagając nam przy płukaniu strojów i butów.

Dziś powitaliśmy po dłuższej przerwie Elę i Adama, pojawiła się też Karolina, która przygodę morsową zaczynała z nami, a teraz trenuje morsowe pływanie i dziś testowała przydatność naszego akwenu, ale i świętowała z nami chyba 18-te urodziny.

Plaża stała się znów kolorowa i pełna gibkich ciał młodszych i nieco starszych. Zapach pączków i ciasta na stole pomieszał niektórym kolejność i usta świeciły się od lukru morsom już przed kąpielą.

Woda miała 7 stopni, więc „idzie ku lepszemu”. Dziś nas w wodzie było trochę mniej, bo 66 osób i tyle statystyki. Wyjątkowo zabrakło zupy, bo zupa myśliwego miała małą przygodę.

Z serii „prezentujemy” dziś postać – ZENKA, ogniomistrza Alaski. To osoba odpowiedzialna za to, by Wam było ciepło. Organizuje i dowozi drewno na każde ognisko, pilnuje kociołka z zupą lub rusztu z kiełbasą. Dzieli też sprawiedliwie wszystkie ciepłe potrawy znad ognia, samemu nie raz w pędzie pracy nic nie jedząc (!), za to opalając sobie włosy dba o Nas.

Na koniec organizacyjnie: zapraszamy na zabawę ANDRZEJKOWĄ – piątek 25 listopada Restauracja MaxMarina Środa Wielkopolska. Zabawa organizowana jest dla klubowiczów, naszych sympatyków i Waszych znajomych. Koszt wynosi 65 zł od osoby.

Kto jeszcze nie zapisał się na wyjazd do Mielna niech to zrobi czym prędzej, bo potem będzie –  uwierzcie – żałował.

Niedziela 13 listopada nie będzie pechowa, pod warunkiem,

że zameldujecie się o 11.00 w Jankowie. Ja będę, a Wy?

 {gallery}galerie/POWITANIE-LISTOPADA-2016-11-06{/gallery}

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *