OBCOWANIE Z JESIENIĄ

Witam! Przyznaję – zaczynam sezon z opóźnieniem, ale obiecuję już was nie opuszczać.

Co?! Koniec października, a woda nadal w temperaturze nie morsowej, ale cóż… cieszmy się, że nie pada.

Przyznaję, że trochę zdewastowana ta nasza Alaska po lecie, choć myślę, że jak drwale posprzątają po sobie to wrócimy do normalnego wyglądu. Miejsce na ognisko, stół i ławki przetrwały, a w tym sezonie dla polepszenia warunków stanie może niedługo zamykana toaleta na wniosek naszych klubowiczów. Wody jest mniej, ale liczymy na to, że gigantyczne opady śniegu zadowolą nas i podniosą jej poziom.

Dziś znów nowe twarze pełne optymizmu pojawiły się z chęcią pierwszej kąpieli. Czekamy na kolejne osoby – tak, tak o Ciebie mi chodzi Izo, Sławku i…

Trochę przebierańców dziś było, długie paznokcie, zęby wampira i ślady na twarzy po wypitej  krwi (chyba dziewicy), bo Halloween gdzieś się wkradło do naszej kultury. Nad ogniskiem kociołek, a przy stole zapisy i składki klubowe oraz wpłaty na styczniowy wyjazd do Kołobrzegu. Kto się jeszcze wacha niech wejdzie na stronę https://www.subaltyk.pl/ i zobaczy gdzie będziemy spali albo najlepiej niech na stronie www naszego klubu zobaczy relacje z poprzednich wyjazdów.

Dziś rozgrzewkę przeprowadziła odmieniona czarna Lusi, choć i tak znamy jej nie-czarne oblicze.

Kąpiel cóż powiedzieć woda ledwie poniżej 10 stopni można stać i gadać; wrażenia nie robi choć po wyjściu czerwone znaki na skórze są. Parę osób ponurkowało, popływało. Brawo! SIŁA jest po takiej kąpieli wielka. Szybkie przebieranie i na herbatkę wokół ogniska, a nad nim pyszny kapuśniaczek (oj, jaki gęsty i treściwy) komu mało ma dolewkę, a i popchnąć ciastem od solenizantów można.

Parę komunikatów jeszcze od Marka usłyszeliśmy między innymi to, że dostęp do wszystkich informacji klubowych i naszego forum mają osoby z opłaconą składką i czytelnie wypełnioną deklaracją.

Za tydzień jaka pogoda? Sprawdź na naszej stronie, czy słońce, mróz i deszcz my będziemy z pięknym widokiem, czystą zimną wodą, ogniskiem i gorącą atmosferą (i pączkiem).

 

{gallery}galerie/OBCOWANIE-Z-JESIENIA-2018-10-28{/gallery}

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *