LODOWA UCZTA

Doczekaliśmy się w końcu, lodu i śniegu. To, co w innych częściach kraju jest w nadmiarze, u nas w Wielkopolsce jest rarytasem. Cały tydzień mrozu zaowocował grubym lodem no i w powiązaniu z cienkim śniegiem w pakiecie cieszyło nas dziś bardzo.

Można powiedzieć,że ściągnęły tłumy, bo dziś na kameralną Alaskę dotarło ok. 150 osób.

Lista klubowiczów już dochodzi do 170 osób, zaczyna być ciężko to ogarnąć oraz znać wszystkich z imienia.

Ogniskiem dziś zawiadywał Darek z Jarkiem, który mieszał dzielnie chochelką grochóweczkę. Morsy techniczne dziś piłą i bosakami zrobiły wielki przerębel, a piłą rządził i ciął Mikołaj. Robił to z taką szybkością i wprawą, że obawiałem się, że wytnie cały lód z jeziora.

Dorota nie musiała zachęcać do rozgrzewki pod jej dyktando, część na plaży część w lesie, ale wszyscy się rozgrzali no i pyk w licznik i do wody. Woda dziś miała 1 stopień na plusie, a w wodzie ok. 137 osób! To rekord tego sezonu.

Świetna okazja do zrobienia sobie fotek na lodzie i taflami lodu dziś była wykorzystana przez wszystkich, będzie się czym ochłodzić wspominając w upalne lato.

A po kąpieli zupka, gorąca herbata i fura ciasta na stole. Komunikaty Marka z informacją o wyjeździe do Przesieki oraz sto lat dla solenizantki i jubilatów.

Nowych morsów informuję, że na parking dolny mogą zjechać tylko samochody morsów z grupy technicznej, składki i zapisy przyjmują skarbniczki przy stole morsowym, można zamawiać koszulki i ubiór klubowy, bardzo chętnie widzimy deklaracje zrobienia zupy lub herbaty w naszych termosach zapisy u Gabrysi również przy stole, każda pomoc mile widziana.

W małej tajemnicy zdradzę Wam, że z misją zwiadowczą rusza mała grupa – za tydzień na morsowanie do Szwecji, jeśli wszystko będzie ok, może klubem ruszymy tam w przyszłym sezonie ?

Do usłyszenia i zobaczenia za tydzień!

 

{gallery}galerie/LODOWA-UCZTA-2019-01-27{/gallery}

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *