Idzie zima?

28 listopada 2021


Kolejne spotkanie niedzielne w Jankowie za nami, zaczyna pachnieć zimą. Cieszy nas to, bo jest nadzieja na śnieg, który przykryje szarość końca jesieni.

Pamiętajcie, żeby dotrzeć bezpiecznie na Alaskę warto pomyśleć o zimówkach, a w tym pomoże wam mors Darek. Zadzwońcie lub skorzystajcie z https://dobrafirma.sklep.pl

Czwarta kąpiel bez deszczu i wiatru w towarzystwie wędkarzy, którzy mam nadzieję, że już nie śmiecą. Ognisko dziś jak zawsze rozpalił Tomek z pomocą drewna i nalewki bałtyckiej, była wesoła opowieść, a wiecie że on tymi opowieściami sypie jak z rękawa. Pajacyki, skłony biegi po lesie. Woda kusiła, więc dziś wielu się skusiło i zażyło kąpieli. Każdy kto wychodził na ciele wynosił czerwone ślady głębokości zanurzenia. Radzimy jednak, by nie starać się bić rekordów czasowych. Dwa wejścia po 5-10 minut jest optymalnym czasem, ale każdy musi poznać swoje reakcje na zimną wodę. Nie polecamy też pływania wokół akwenu, bojka może być złudnym pozorem bezpieczeństwa. W wodzie zawsze trzeba być rozsądnym i przewidującym.

Po kąpieli dziś jak co tydzień kiełbaski i pyry, a dziś był i smalec z dzika.

Pandemia nadal w natarciu, więc nie lekceważmy zasad higieny. Pod znakiem zapytania więc nasze wyjazdy i większe spotkania.

Ale bądźmy optymistami !!


Idą święta i chciałbym, by Wielkopolskie Morsy świąteczni (i nie tylko) wsparły Stowarzyszenie Cztery Łapki działające przy średzkim schronisku. W niedziele 5 i 12 grudnia będę zbierał karmę, puszki, smakołyki w Jankowie.

Kto nie dotrze, może zrobić przelew

STOWARZYSZENIE CZTERY ŁAPKI
36 1600 1462 1888 7745 1000 000
w tytule „MORSY ALASKA”

No bo czy psiaki w klatkach, mimo dobrej opieki nie zasługują na nasz gest?

Z góry dziękuję wam za wsparcie!

Karol