GORĄCE ODLICZANIE

Nie da się ukryć – zaczynamy odliczanie do końca sezonu. Tak, tak jeszcze dwie kąpiele i przyjdzie nam się żegnać do października. Dziś taką wiadomość ogłosił nam Marek na początek spotkania.

Podsumowań przyjdzie czas, ale tymczasem cieszmy się sobą. Tak, przyznaję, trochę śmiesznie wyglądałem dziś z Zenkiem wyciągając drewno na ognisko z samochodu w promieniach gorącego słońca, ale tradycja rzecz święta. Dziś co niektórzy dotarli po spacerku lub rowerami, więc rozgrzewkę mieli za sobą, reszta potańczyła na plaży pod okiem Doroty i dołączyła do grupy panów, którzy wiedli dysputy polityczne w wodzie. Ze względu na wysoką temperaturę wody (ok.8 stopni), nie uruchomiono dziś liczniko-termometru, bo takie ciepło mogłoby mu zaszkodzić.

W wodzie dziś wszystkie twarze skierowane były ku słońcu i nie da się ukryć, że to już woda o temperaturze Bałtyku w lipcu. Bystre me oko policzyło, że było was dziś w wodzie ok. 40 osób.

Nad ogniskiem bulgotała dziś urodzinowa zupa od Mai –zupa cyklu kuchnie świata, rodem z Meksyku.

Było trochę śmiechu po Prima Aprilis, bo jedni w ten dzień deklarowali rezygnację z morsowania, a inni ponoć polecieli na jedną spontaniczną kąpiel w basenie do Grecji.

Z komunikatów:

Za tydzień spotkanie WIELKANOCNE w Jankowie, bądźcie jak najliczniej, byśmy mogli podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia.

W drugie święto kąpiel dla chętnych w Środzie Wielkopolskiej no i tradycyjny Śmigus dyngus.

Zabawa kończąca sezon 22 kwietnia odbędzie się w restauracji Wiedeńska w Środzie Wielkopolskiej.

 

{gallery}galerie/GORACE-ODLICZANIE-2017-04-02{/gallery}

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *