ALASKOWY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

27 edycję wielkiego grania Owsiakowej orkiestry mamy za sobą. To rok temu po udanych licytacjach zapadła decyzja, by zarejestrować Alaskowy sztab do orkiestrowego grania. Przygotowania ruszyły już od początku sezonu i rosła gama pomysłów i wyzwań. By wszystko wypaliło potrzebowaliśmy tylko WAS i pogody.

Stanęła mini scena, pojawił się plenerowy namiot no i alaskowe ognisko oraz pełen słodkości nasz stół. Nad ogniskiem fasolka po bretońsku od naszej Lusi. Na początek pokaz fitness Doroty i jej pięknego oraz wyskakanego zespołu. Kąpiele i licytacje, myślę że te drugie były dziś wyjątkowo numerem jeden morsowego spotkania. Licytowaliśmy między innymi miody, kosze z ekologicznymi przetworami, karnety na fitness i serwis opon, talon na przejazd milicyjnym polonezem, voucher na kebaby, alaskowego pingwina, płytę Mezo z autografem, gadżety morsowe, słodycze i hit aukcji 0,5 kg kapusty kiszonej sprzedanej za 200 zł – ile kosztuje beczka tej kapusty? Jeszcze szereg innych drobiazgów. Do puszki wpadały co chwila kolejne stówki, a dziewczyny krążyły między stołem, a ogniskiem zbierając drobne od morsów posilających się.

Po zakończeniu spotkania, zwinięciu majdanu i sprzątnięciu kąpieliska ciężkie skarbonki powędrowały do Swarzędzkiego sztabu orkiestry. Tam po podliczeniu Wielkie i miłe zaskoczenie… ZEBRALIŚMY 8199,12 ZŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli zorganizować te wielkie granie na Alasce, podarowali przedmioty na licytacje, bawili się z nami wrzucając grosiki, złotówki i setki złotych do puszki.

Co znaczy moje „dziękuję” przy radości zdrowiejących dzieciaków w szpitalach wyposażanych przez WOŚP?

Co znaczy moje „dziękuję” przy rodzicach chorych dzieci, którzy nie muszą szukać pomocy w zagranicznych klinikach?

Mimo fali nienawiści wobec WOŚP i okropnej zbrodni, jaka przydarzyła się w Gdańsku będziemy grali z orkiestrą i Jurkiem do końca świata i jeden dzień dłużej, bo dzięki temu społecznemu ruchowi czujemy się mocniejsi i wiemy jak wiele w POLSCE zależy od każdego z nas byle byśmy byli RAZEM.

 

{gallery}galerie/ALASKOWY-FINAL-2019-01-13{/gallery}

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *