WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Jankowo przywitało nas w niedzielny poranek jeziorem skutym lodem, nie ruszyły jeszcze piły, ale jest nadzieja, że wkrótce się przydadzą. To było chyba jedno z głośniejszych spotkań w historii Alaski. Nie mogło być inaczej, bo to spotkanie z orkiestrą Jurka Owsiaka.

Ognisko, stół z słodkościami i kubki do zupy wypełnione makaronem do rosołu, a w tle przebierające się morsy. Rozbieranie jest znośne, a niektórzy twierdzą, że ubieranie po kąpieli to większy problem niż zimna woda.

Rozgrzewka na pełnej plaży woda o temperaturze 1,5 stopnia i długi sznur wchodzących do pierwszego przerębla w tym roku.

Pewnie powiązanie WOŚP i przerębla spowodowało, że w wodzie dziś pojawiło się 100 osób. Po kąpieli gorący rosół na rozgrzewkę i zaczynamy granie dla wyrównania szans noworodków, czyli zbiórkę do puszek i licytacje.

Tak to opisałem na Facebooku:

Alaskowe spotkanie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
Tak dziś grała dziś orkiestra Jurka wśród morsów, wspaniała wesoła atmosfera w wodzie 100 (!!!) osób i gwóźdź spotkania zbiórka pieniędzy połączona z licytacją.
Pod młotek poszły: kubki, obrazy, talony na zajęcia zumby, ucztę pierogową w gościńcu i tatuaż, świece, parasole, plecak, książki, talon na badania i napoje na pewno rozgrzewające, ba wpadła nawet stówka za 100 dziś morsujących.
WIELKIE DLA WAS WSZYSTKICH DZIĘKUJĘ !

Za prawie 4.000 ZŁ które znalazło się w skarbonkach, za atmosferę, kibicowanie. Byliście Wspaniali – w imieniu Marka i swoim bardzo wam za to dziękuję.

Ta atmosfera spotkania i licytacji pokazała że nie ma na Alasce podziałów i ta grupa razem może wiele. Pewnie i dlatego dołączyli do nas kolejni morsujący i nie zważając na to, że jechali sporo kilometrów, wykąpali się, kupili od razu alaskową odzież, ba ufundowali fant na licytację. Jeśli im zapału starczy to już się cieszymy z nowych klubowiczów.

Za tydzień ostatnia szansa by dokończyć opłaty wyjazdowe do Przesieki – PAMIĘTAJCIE.

DO ZOBACZENIA.

 

{gallery}galerie/WIELKA-ORKIESTRA-SWIATECZNEJ-POMOCY-2017-01-14{/gallery}

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *