SPOTKANIE Z HALLOWEEN

Dziś Alaska bawiła się w atmosferze zabawy przebierańców – Halloween – nowe święto może nie do końca zrozumiane w naszej kulturze jest od paru lat. Czy się przyjmie? Czas pokaże, jednak my nie stronimy od propozycji do zabawy i mimo różnych opinii, dziś się sporo uśmialiśmy.

Były pajęczyny, nietoperze, diablice, czarownice, istoty o nieznanej mi twarzy, placki z pająkami i robalami, kościotrup przy drzewie co chwila obejmujący nasze foczki. Czyżby to jakiś mors z przed wieków?

Grupa dziś więc nadzwyczaj kolorowa i rozbawiona, lecz zasady i harmonogram niezmienny.

Punkt 11.00 czasu zimowego (jak to fajnie brzmi) pod dyktando Doroty zaczęliśmy rozgrzewkę. Można było zauważyć, że komu skłony nie odpowiadają, ten biega po lesie lub robi pompki, ale i są tacy, co podrapią się po głowie poprawią kąpielówki i hej do wody! Liberalizm – każdy robi to, co lubi takie czasy, taka Alaska.

Woda nic się nie ochładza! Dziś miała 9 stopni, nie liczymy na lód w listopadzie, ale te 3-4 stopnie mogło by być. Frekwencja w wodzie doskonała, dziś 71 osób.

Lista klubowa przekroczyła 114 osób. Coraz więcej widocznych jest plakietek FAIR PLAY wokół.

Może za tydzień zrobimy sobie takie wspólne zdjęcie fair play dla Alaski – warunkiem uczestnictwa w zdjęciu jest posiadanie odznaki w widocznym miejscu.

Co tydzień dla wszystkich będę prezentował zdjęcia, nazwijmy to osób funkcyjnych w klubie, odpowiedzialnych za jakiś wycinek naszej działalności.

U Moniki i Marzenki można zadeklarować chęć zrobienia herbaty (w termosach klubowych) czy przygotowania posiłku np. zupy, kiełbasek, pyrek z gzikiem czy innych smakołyków, ważne by rozgrzało po kąpieli. One też z mężami zawiadują naczyniami i całym dobrodziejstwem stołu. Zadanie nie łatwe, bo wiadomo, że mors zmarznięty i głodny jest niebezpieczny.

Dziś zupę dyniową z grzankami dostarczyła dla wszystkich Agata z mężem. Dzięki wielkie Agatko, bo każdy jeszcze w bonusie do zupy miał twój uśmiech.

Od klubu, jaki i od siebie Dziękuję Arkowi (który zaliczył dziś pierwszą kąpiel w sezonie), bo dowiedziałem się od niego, że jak rok temu tak i w tym sezonie nie musimy się martwić opłatą za utrzymanie strony internetowej, bo wziął ją na siebie.

Kończymy zapisy na wyjazd do Mielna, trwają zapisy na wyjazd kąpielowy pod górskim wodospadem, a i jest oferta Last Minute na Andrzejki, więcej informacji na forum klubu.

Do zobaczenia za tydzień, może woda będzie zimniejsza? Ale co tam pogoda, pączki i gar zupy!

WAŻNE ŻEBYŚ TY BYŁ/A, bo bez WAS nie będzie atmosfery Alaski i zabawy.

{gallery}galerie/SPOTKANIE-Z-HALLOWEEN-2016-10-30{/gallery}

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *