POWIEW WIOSNY

Czas to powiedzieć otwarcie: zima zaczyna przegrywać z wiosennym słońcem. Dziś temperatura powietrza miala 14 stopni, a wody 2 stopnie, tak więc zacznijmy się wygrzewać w słońcu.

Obawiałem się, że dziś ciepło przepłoszyło nasze morsy, bo tuż przed jedenastą tłumów nie było. Zbyszek i Jarek przy ognisku, serca powalentynkowe, ekipa przy stole i morsy techniczne usuwające lód, ale worek morsowy się rozwiązał i grubo ponad setka fanów morsowania dotarło. Samochodowy parking przy drodze ciągnął się po horyzont. Dorota mimo niedyspozycji pociągęła grupę do rozgrzewki, a po niej wszyscy do wody.

Grupa dzieci kilkuletnich pod okiem rodziców z uśmiechem wbiegała do przerębla z uśmiechem, jakby to był lipcowy Bałtyk. Było nurkowanie, sesje foto i delektowanie się resztkami lodu. Dziś bez kalorycznych tortów, za to z pyszną zupą wiejską z solidną wkładką i solidną dawką przypraw. Na jednym ze zdjęć dzisiaj nasza propozycja – kubek na zupę, łatwy do utrzymania w czystości, hermetyczny, pojemność 530 ml i wielorazowy, tak więc idąc ku ekologii ograniczamy ilość śmieci przy każdym spotkaniu. Co Wy na to – piszcie na forum.

Z kronikarskiego obowiązku wspomnę, że dziś w wodzie 84 osoby, za tydzień już pewnie bez lodu, ale nie może Ciebie zabraknąć, bo tylko tam dowiesz się wszystkiego o wyjeździe do Przesieki i o kąpieli w Jankowie 3 marca.

DO ZOBACZENIA.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *