NIEDZIELA ZWYKŁA

Sezon trwa! Lód trzyma, zawsze ta sytuacja się powtarza, gdy zaczynamy wątpić czy zima się zacznie, on przychodzi i trzyma. Tak też mamy i w tym roku, bo cieszymy się lodowymi kąpielami kolejny tydzień. Mamy lód, którego w tym roku nie ma w wodospadzie morsowym w Przesiece.

Napisałem „niedziela zwykła”, choć na spotkanie w koloratce dotarł nasz „Wielebny” Tomasz. Przydźwigał skrzynkę urodzinowego Polskiego sushi – pychota znana alaskowiczom. Ognisko dymnie zapłonęło, stół się zapełnił no i w lesie coraz tłoczniej, bo przybywa ochotników morsowania. Odbyłem spacer po okolicy i trochę smutnawo mi, bo po wędkarzach śmieci i butelki ,a leśnicy porzucili wyrąb nie sprzątają po sobie, a tylko rozjeżdżony las po nich pozostał.

No nic rozgrzewka, dziś na śliskim gruncie, w tym samym czasie cięcie lodu i usuwanie tafli kry, a i walentynkowe serce wycięte z lodu. W wodzie dziś blisko 120 osób, więc trudno mi wszystkich uwiecznić na zdjęciach, a tu często słyszę: „halo Karol, Karol!”. Dobrze, że czasy filmów 36-klatkowych odeszły bezpowrotnie. Zupa grochowa – czterech wiatrów znikła dziś błyskawicznie, nie dziwota bo gęsta i dobrze doprawiona. Jarek, którego praca jest mniej widoczna, ale jakże ważna, ucieszył się, bo kociołek się dziś nie przypalił, a to ON co tydzień go wozi i szoruje w domu po spotkaniu – dzięki kolego.

No i co, już czujemy atmosferę wyjazdu do Przesieki, ostatnie wpłaty, program już ustalony podamy na forum. To na tyle , jeśli Was nie zanudziłem to fajnie no i polecajcie naszą stronę znajomym. Cieszą nas każde odwiedziny tam. Znajdziecie tam historię Alaski, pogodę, mapę dojazdu no i linki do stron firm wspierających Alaskę, a za których atrakcyjność oferty i fachowość GWARANTUJEMY!

Potrzebujesz materiałów do pakowania, mebli, opon czy ubezpieczeń ? Wejdź i sprawdź.

 

{gallery}galerie/NIEDZIELA-ZWYKLA-2019-02-10{/gallery}

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *